قهرمانزاده رئیس هیات مدیره انجمن پیشگامان توسعه گوگان : چون گوگان قدمت دیرینه در زمینه دامداری و دامپروری دارد به همین جهت تصمیم براین شد که در اولین نشست انجمن که با همت و حمایت بخشدار محترم تشکیل شده است در خدمت شما دامداران محترم باشیم.

بخشدار گوگان گفت : برنامه ریزی دقیق را قربانی احساسات نکنیم

نقی محمدی بخشدار گوگان صبح امروز در اولین نشست انجمن پیشگامان گوگان با محوریت (دامداری و دامپروری )در محل بخشداری با بیان این مطلب افزود مسئولین نباید ازروی احساس تصمیم بگیرند و شعار دهند.

بخشدار گوگان در ادامه افزود: جایی که تصمیم گیری با احساسات باشد و کارشناسی نشده باشد نتیجه بخش نخواهد بود.

محمدی به مشکلات دامداران اشاره کرد و گفت : تمامی مشکلات دامدارن را قبول دارم ، اما تا به حال پیش نیومده دامداری به بخشداری مراجعه کند و بگوید من این مشکل را دارم.

بخشدار گوگان به حل مشکلات جامعه و مردم پرداخت گفت: بایدطلبکار حل مشکلات باشیم ، وقتی خودمان برای رفع مشکل تلاش نکنیم نباید از دیگران انتظاری داشته باشیم.

محمدی در باره قانونی بودن کارها گفت : برای هر کاری که انجام می دهیم ، بایستی مجوز قانونی همان کار را در یافت کنیم و از مزایای آن از جمله بیمه ، وام و… استفاده نماییم.

او به اخذ انشعابات برای مرکز پرورش دام پرداخت و گفت:
کسی که با مجوز قانونی اقدام به ساخت مرکز پرورش دام کرده و مشکلی در اخذ انشعابات دارد، حتما به بخشداری مراجعه کند تا مشکل انشعاباتش را حل کنیم.

وی همچنین افزود : کسی که کارش قانونی باشد هیچکس نمی تواند در پیش بردن اهدافش مانعی ایجاد نماید.

بخشدار گوگان بی آبی و خشک سالی را مشکل بزرگ منطقه نام برد و تصریح کرد : در حال حاضر اکثر آب شرب منطقه از میاندوآب تهیه می شود و هزینه زیادی برای انتقال این آب صرف می شود و این درست نیست برای آب شرب حیوانات نیز از این آب استفاده گردد ، اما بخش گوگان در زمینه دامداری و دامپروی قطب می باشد و دامداران در تهیه آب شرب حیوانات در مضیقه هستند ،مسئولین بایستی در این مناطق منطقه ای را شناسایی کرده و چاهی را در این باره احداث کنند تامشکل آب شرب حیوانات حل گردد، اگر این چنین نباشد با این وضعیت خشک سالی در آینده به مشکل خواهیم خورد.

محمدی به تامین نهاده های دامی دامپروران اشاره کرد گفت : مشکل قیمت نهاده های دامی کشوری است و این مشکل را ازمسئولین مربوطه استان پیگری خواهیم کرد.

وی به ایجاد شهرک دامداران در گوگان اشاره کرد گفت : برای ایجاد شهرک دامداری در گوگان بایستی همه دامداران بخش گوگان نامه را تنظیم و امضا کند و بنده هم باتمام وجود تلاش خواهم کرد تا این شهرک را ایجاد کنیم .

محمدی به صنایع تبدیلی اشاره کرد افزود: با تبدیل فرآورده های خام منطقه به محصولات با ارزش، بخصوص تبدیل فرآورده های خام دامی ، اقتصاد دامداران و منطقه رونق پیدا خواهد کرد و اگر در این زمینه سرمایه گذاری باشد بنده حاضرم نهایت همکاری را داشته باشم.

وی به مشکلات مالی و سرمایه در گردش دامداران و دامپروران پرداخت و عنوان کرد : در آینده نزدیک با مسئولین بانک ها نشستی برگزار خواهیم کرد و داین نشست سرمایه در گردش دامداران را مطرح خواهیم کرد تا مشکل سرمایه در گردش این زحمت کشان عزیز حل گردد.

محمدی با بیان اینکه خواستن توانستن است افزود : بنده تا زمانی که هستم بدون هیچ منتی برای مردم این منطقه خدمت خواهم کرد و تا حد توان خواسته های ملت شریف بخش گوگان را برآورده خواهم کرد .

بخشدار گوگان در پایان سخن خود از کلیه حضار بخصوص رسول قهرمان زاده رئیس هیئت مدیره انجمن پیشگامان گوگان ، دامداران واز اصحاب رسانه تقدیر تشکر کرد .

رسول قهرمانزاده رئیس هیئت مدیره انجمن پیشگامان توسعه گوگان هم در این نشست با عنوان اینکه این انجمن برای توسعه و آبادانی بخش گوگان تشکیل شده افزود: این انجمن یک تشکل مردنهاد می باشد که امیدواریم با کمک مسئولین و مردم در زمینه توسعه و آبادانی بخش قدم های مثبتی برداشته شود .

قهرمانزاده با اشاره به موضوع این جلسه ، گفت : چون گوگان قدمت دیرینه در زمینه دامداری و دامپروری دارد به همین جهت تصمیم براین شد که در اولین نشست انجمن که با همت و حمایت بخشدار محترم تشکیل شده است در خدمت شما دامداران محترم باشیم.

رئیس هیئت مدیره انجمن پیشگامان توسعه گوگان دامپروری را از مشاغل سخت دانست گفت : عدم حمایت جدی از این صنعت باعث نابودی آن خواهد شد

قهرمانزاده وجود کارخانه صنایع تبدیلی را در گوگان لازم دانست و گفت : وجود این کارخانجات در گوگان باعث خواهد شد تا دامداران محصول خود را به طور مستقیم دست مصرف کننده برسانند و این امر هم باعث حذف واسط ها و هزینه های اضافی خواهد شد که در نهایت سود خوبی عاید دامداران کرده و ادامه فعالیت آنها را تضمین خواهد نمود

وی در ادامه با مقایسه آمار تولید شیر در دهه ۸۰ و الان ، به خطر نابودی این صنعت در بخش گوگان اشاره کرده و گفت : میزان تولید شیر در دهه ۸۰ به بالای ۱۰۰تن در روز می رسید که متاسفانه الان به علت ناامید شدن دامداران و جمع آوری واحد های دامداری و دامپروری خود ،آمار تولید شیر به حدود ۳۰تن در روز رسیده است

رئیس انجمن پیشگامان گوگان به مشکلات دامداران پرداخت گفت؛ افزایش قیمت تمام شده نهاده های دامی ، عدم توجه و حمایت کافی مسئولین و قیمت کم شیر را علت ناامیدی دامداران می باشد و از مسئولین خواهشمندیم به این صنعت توجه ویژه ای داشته باشند.

قهرمانزاده در پایان ضمن تشکر از شرکت کنندگان این نشست و بخشدار محترم گوگان افزود : به فکر صنایع تبدیلی در بخش گوگان باشیم چون در صورت نابودی صنعت دامداری و دامپروری شاهد افت شدید درآمد شهری و در نتیجه آغاز کوچ نشینی خواهیم بود که ضربه مهلکی به بخش گوگان وارد خواهد کرد

در این جلسه دامداران عزیز ؛ افزایش قیمت تمام شده نهاده های دامی ، افزایش هزینه های آب و برق و گاز ، دیروصول شدن وجه شیر دامداران ، نبود نقدینگی در این صنعت و عدم همکاری بانکها از مهمترین مشکلات و دلایل نابودی صنعت دامداری و دامپروری برشمردند و بر حل این مشکلات تاکید داشتند .

مهندس محمدی بخشدار محبوب بخش گوگان
دکتر جعفرزاده رئیس اداره دامپزشکی شهرستان

مهندس ابراهیمی معاون اداره دامپزشکی شهرستان
مهندس صالحی نیا معاون فنی جهاد کشاورزی شهرستان
مهندس حاجی احمدپور رئیس جهاد کشاورزی بخش گوگان
آقای رجبی عضو هیات مدیره تعاونی دامداران استان و عضو شورای اسلامی شهر تیمورلو
آقایان پوراسد و بخشی عضو هیات مدیره تعاونی دامداران گوگان
آقای قلعه ای رئیس شورای شهرستان و عضو شورای اسلامی شهر گوگان
آقای قصابی رئیس شورای اسلامی شهر گوگان

خانم دکتر حسین زاده مسئول مرکز بهداشت بخش گوگان

دهیاران روستاهای بخش گوگان
روسای مراکز جمع آوری شیر بخش گوگان
و جمعی از دامدارن در این جلسه حضور داشتند .

  • نویسنده : رضا حلیمی
  • منبع خبر : گوگان نیوز