محمدی بخشدار گوگان : طرح تربیت بدنی با خانواده علاوه بر سلامت و شادابی مردم عزیز منطقه که خواسته نظام و دولت محترم تدبیر و امید است ،می تواند منجر به پیشگری از اکثر بیماری ها به ویژه دیابت و فشار خون باشد.

طرح تربیت بدنی با خانواده مدارس بخش گوگان با مشارکت آموزش و پرورش گوگان ،مسئولین آموزش و پرورش استان،پرسنل محترم آموزش و پرورش، مدیران مدارس دخترانه،دانش آموزان مدارس دخترانه، مربیان تربیت بدنی مدارس دخترانه ، والدین محترم دانش آموزان ، بخشداری گوگان ، دهیاری و شورای روستای دستجرد به منظور ارتقاء و حفظ سلامت همه دانش آموزان و خانواده های محترمشان در محل آستان مقدس امامزاده زینب خاتون(س) دستجرد اجرا گردید.

رضا شیرمحمد زاده رئیس آموزش و پرورش گوگان

رضا شیرمحمد زاده رئیس آموزش و پرورش گوگان در حاشیه این طرح ضمن تشکر قدردانی از حضار گرامی از جمله دانش آموزان ، خانواده ها و مسئولین حاضر، در خصوص این طرح اظهار کرد ؛ هدف آموزش و پرورش این است که نگذارد این طرح مفید و اثر گذار یکباره باشد و تاحدالامکان سعی خواهیم کرد این طرح را ادامه دهیم ،چرا که این طرح باعث حفظ سلامت و ارتقاء روحیه دانش آموزان خواهد شد.

نقی محمدی بخشدار گوگان

نقی محمدی بخشدار گوگان نیز در حاشیه این طرح و همایش ضمن تشکر از حاضرین محترم در این طرح و تبریک هفته تربیت بدنی افزود؛طرح تربیت بدنی با خانواده علاوه بر سلامت و شادابی مردم عزیز منطقه که خواسته نظام و دولت محترم تدبیر و امید است ،می تواند منجر به پیشگری از اکثر بیماری ها به ویژه دیابت و فشار خون باشد.

بخشدار با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است گفت ؛یکی از بیماری هایی که امروزه جامعه گریبانگیر آن است دیابت می باشد که میزان ابتلا به این بیماری در سطح کشور حدودا ۶نیم الی ۷ درصد است که متاسفانه در شهرستان آذرشهر و بخش ما افراد بیشتری به این بیماری دچار هستند ،که با نیم ساعت ورزش در روز می توان این بیماری را پیشگیری و یا کاهش داد.

محمدی در باره نهادینه کردن فرهنگ ورزش در خانواده ها گفت؛ تربیت بدنی با محوریت خانواده می تواند انگیزه دانش آموزان را برای یادگیری دوچندان کند و ازطرفی با تربیت بدنی می توان بعضی بیمارها را پیشگیری و یا کاهش داد،پیشگیری ویا کاهش این بیماری ها باعث خواهد شد که هزینه های درمان نیز بطور محسوسی کاهش یابد.

وی وجود پارک بانوان و مجموعه ورزشی بانوان را در شهر ها و روستاهای بخش از نیاز های ضروری خواند و گفت ؛ تمام سعی ما بر این است در حد امکان بعد عید ۹۸ در شهرها و روستاهای بخش مجموعه ورزشی بانوان راه اندازی شود تا بانوان محترم شهر و روستاهای بخش از این امتیاز ضروری بی بهره نباشند.

بخشدار گوگان در خاتمه سخنان خود ضمن دعوت از عموم مردم بخش گوگان به پیاده روی در پنجشنبه ها ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی و انسجام طرح تربیت بدنی با خانواده در بخش گوگان تداوم داشته باشد تا ان شاءالله شاهد روزی باشیم که هیچ گونه بیماری و بیکاری در جامعه نباشد.

آقای احمد زاده رئیس تربیت بدنی اداره آموزش پرورش استان

آقای احمد زاده رئیس تربیت بدنی اداره آموزش پرورش استان نیز در حاشیه این طرح با شعری از فرخی سیستانی که می گوید”فسانه گشت و کهن شد حدیث اسکندر / سخن نو آر که نو را حلاوتی است دگر” سخنان خود را آغاز کرد و افزود؛ جهت زندگی با نشاط و بهینه باید تغدیه سالم داشته باشیم و از گروه غذاهایی استفاده کنیم که بدن ما به آنها نیاز دارد.

او به فعالیت های ورزشی و فیزیکی در مدارس اشاره کرد و افزود ؛ همانطور که مستحضر هستید تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی در دنیا و در کشور ما جهت شکوفایی استعدادهای مطلوب دانش آموزان در زمینه استعدادهای جسمانی ، روانی ، اجتماعی و سایر استعدادها می باشد.

رئیس تربیت بدنی آموزش پرورش استان با بیان اینکه آموزش و پرورش به این نتیجه رسیده که با دوساعت تربیت بدنی در هفته نمی تواند تمامی استعداد های دانش آموزان را شکوفا کند تصریح کرد: آموزش و پرورش به این نتیجه رسیده که با دوساعت تربیت بدنی در هفته نمی شود استعدادهای دانش آموزان را شکوفا کرد، به همین خاطر در کنار دوساعت تربیت بدنی، برنامه های مختلفی دیگری نیز طراحی کرده که از جمله آن ها می توان به المپیاد درون مدرسه ای ، کانون های ورزشی درون مدرسه ای و سایر برنامه ها اشاره کرد.

احمد زاده در پایان افزود؛ روی طرح ورزش با خانواده دو سالی هست که زیاد کار می شود و این طرح جهت مشارکت خانواده ها در امر ورزش دانش آموزی طراحی شده تا خانواده ها را به این باور برساند که تمامی دانش آموزان در محیط امن و سالم ورزش و حرکت می کنند و خاستگاه ما در این زمینه مدرسه ها می باشد ، تقاضای بنده از اولیای محترم این است که این حرکت را ادامه بدیم و با مدارس بیشتر در ارتباط باشیم.

لازم به ذکر است در ابتدای این همایش ازحاضرین با صبحانه سالم پذیرایی بعمل آمد سپس دانش آموزان بازی با طناب و حلقه هولاهوپ پرداختند و بعد از سخنرانی مسئولین تمامی دانش آموزان و اکثر خانواده ها و مسئولین کوه های اطراف امامزاده زینب خاتون (س) دستجرد راطی کردند.

  • نویسنده : رضا حلیمی
  • منبع خبر : گوگان نیوز